Palmiye Nasıl Yetiştirilir? Nereden Satın Alınır? Ne İşe Yarar?

Palmiye Nasıl Yetiştirilir? Nereden Satın Alınır? Ne İşe Yarar?

1- Palmiye veya hindistan cevizi satın almak, yetiştirmek ve palmiyelerinizi inşaata (palmiye bahçesi) göndermek için öncelikle Maviüzümbaronu seviyesine ulaşmanız aynı zamanda bir loncaya kayıtlı olmanız gerekmektedir. Maviüzümbaronu olmanız için ise 550.000 puanınız olmalıdır.

2- Mavizüzümbaronu olduğunuzda 1,777,77 kL ödeyerek hindistan cevizini Fidanlıktan (yeşil vadi, sol üst köşede) temin edip bahçenize ekebilirsiniz. Ekilen hindistan cevizlerini 35 saat sonra palmiye olarak hasat edersiniz.

3- Hindistan cevizi yetiştirmek yerine direkt palmiye de satın alabilirsiniz. Bunun için Fidanlıktan alacağınız palmiye başına 7,777,77 kL ödeme yapmanız gerekmektedir. Satın aldığınız palmiyeleri anında kayıt olduğunuz lonca inşaatına gönderebilirsiniz.

4- Hasat ettiğiniz ya da satın aldığınız palmiyeleri sadece palmiye bahçesine (dünyalar harikası) gönderebilirsiniz. Pazar yerinde ve sözleşme yoluyla alışveriş yapmak mümkün değildir. Bu sebeple palmiye ve hindistan cevizi sadece Fidanlıktan temin edilebilir.

5- Palmiye ağacı hindistan cevizi ile beslenir. Verimi 1, yetişme süresi 35 saat, hasat edildiğinde kazandırdığı puan 840, ekim yapabilmeniz için de 4 alan gereklidir.

6- Palmiye inşaatının tamamlanabilmesi için lonca üyeleri tarafından toplamda 777.777 palmiyenin inşaata gönderilmesi gerekmektedir.

Not - 1: Palmiye satın alıp inşaata göndermek yerine, hindistan cevizi alıp bahçenizde yetiştirdikten sonra palmiye olarak  inşaata göndermek daha avantajlı ve karlıdır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !